Warta łączy swój nurt z Odrą, rozpoczyna się piękna kraina – Dolina Dolnej Odry

Szczecin

Największym miastem leżącym nad Dolną Odrą jest Szczecin, czyli stolica województwa zachodniopomorskiego. Szczecin jest jednocześnie jednym z największych miasta w Polsce.

Pod względem zajmowanej powierzchni Szczecin zajmuje trzecie miejsce w kraju, natomiast pod względem liczby ludności siódme. Zgodnie z danymi pochodzącymi z czerwca 2015 roku miasto miało 407 047 mieszkańców. Powierzchnia Szczecina wynosi 300,55 km². Szczecin jest ważnym ośrodkiem gospodarczym regionu, co wynika przede wszystkim z położenia przygranicznego oraz bliskości Morza Bałtyckiego. W Szczecinie znajduje się port morski, stocznie żeglugi morskiej oraz stoczenie remontowe i jachtowe. Ze względu na bliskość morza oraz dużą ilość zabytków, miasto stało się ważnym ośrodkiem turystycznym. Zabytki są pamiątką długiej i fascynującej historii tego miasta. Szczecin jest również ośrodkiem akademickim i kulturalnym. Znajdują się tutaj między innymi opera, kilka teatrów oraz muza i ośrodki kultury. Miasto z trzech stron jest otoczone dużymi kompleksami leśnymi. Pod Szczecinem zlokalizowane są następujące puszcze: Wkrzańska (na północy), Bukowa (na południu) oraz Goleniowska (na wschodzie). Dopełnieniem oferty turystycznej są liczne hotele, pensjonaty, pola kampingowe i gospodarstwa turystyczne oraz lokale gastronomiczne.

Szczecin jest jednym z polskich miast, które powinien odwiedzić każdy. To nie tylko jedno z największych miast nad Odrą, lecz także jedna z najważniejszych i najciekawszych miejscowości w naszym kraju.

Atrakcje turystyczne

Szczecin Największym miastem leżącym nad Dolną Odrą jest Szczecin
Gryfino Jedną z miejscowości, które leżą nad Dolną Odrą, jest Gryfino
Gozdowice W Regionie Dolnej Odry znajduje się wiele ciekawych miast i wsi
testosterone.pl Sklep z odżywkami i suplementami

Dolna Odra

Region Wodny Dolnej Odry łączy się z Regionem Pomorza Zachodniego. RWDOiPZ obejmuje obszar znajdujący się przede wszystkim na terenie województwa zachodniopomorskiego, a jego łączona powierzchnia wynosi 20 404 km2. Teren zamieszkiwany jest przez 1,58 mln mieszkańców. Średnia gęstość zaludnienia wynosi tutaj 79 osób na km2, tak więc jest niższa niż średnia gęstość zaludnienia Polski.