Warta łączy swój nurt z Odrą, rozpoczyna się piękna kraina – Dolina Dolnej Odry

Gryfino

Jedną z miejscowości, które leżą nad Dolną Odrą, jest Gryfino. To miasto zlokalizowane w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie gryfińskim. Gryfino leży na terenie Równiny Wełtyńskiej. Miasto Gryfino w 2011 roku było zamieszkiwane przez 21 700 osób. Za jedną z jego największych zalet uważa się ciekawe położenie. Na terenie tego miasta swój początek ma wiele szlaków turystycznych, które oprowadzają po malowniczej okolicy. Jest to zatem doskonała propozycja dla osób, które mają ochotę na długą wędrówkę po pięknych terenach. Po przebiegających przez Gryfino szlakach można poruszać się pieszo albo rowerem. Nie jest to jednak jedyna forma spędzania czasu, jaką oferuje to miasto. Turyści mogą popływać kajakiem po Międzyodrzu. To właśnie tutaj można skorzystać z możliwości, jakie zapewnia Odra. Na terenie miasta znajduje się także kilka zabytków, które z pewnością zainteresują nie tylko pasjonatów historii. Jednym z nich jest Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny, który został zbudowany na przełomie XV i XVI wieku. Nie bez znaczenia jest fakt, że w odległości zaledwie trzech kilometrów od tego miast znajduje się granica polsko-niemiecka. Oznacza to, że można połączyć jedno lub kilkudniowy pobyt w Gryfinie z podróżą do Niemiec.

Gryfino to jedno spośród wielu Polskich miast, które udowadniają, że małe miejscowości także mogą być atrakcją turystyczną. Na wszystkie osoby zainteresowane dłuższym pobytem tutaj czekają obiekty noclegowe oraz lokale gastronomiczne.

Atrakcje turystyczne

Szczecin Największym miastem leżącym nad Dolną Odrą jest Szczecin
Gryfino Jedną z miejscowości, które leżą nad Dolną Odrą, jest Gryfino
Gozdowice W Regionie Dolnej Odry znajduje się wiele ciekawych miast i wsi
testosterone.pl Sklep z odżywkami i suplementami

Dolna Odra

Region Wodny Dolnej Odry łączy się z Regionem Pomorza Zachodniego. RWDOiPZ obejmuje obszar znajdujący się przede wszystkim na terenie województwa zachodniopomorskiego, a jego łączona powierzchnia wynosi 20 404 km2. Teren zamieszkiwany jest przez 1,58 mln mieszkańców. Średnia gęstość zaludnienia wynosi tutaj 79 osób na km2, tak więc jest niższa niż średnia gęstość zaludnienia Polski.