Warta łączy swój nurt z Odrą, rozpoczyna się piękna kraina – Dolina Dolnej Odry

Dlaczego warto odwiedzić region?

Region Dolnej Odry to jeden z tych obszarów naszego kraju, które zasługują na szczególną uwagę. Region ten warto odwiedzić z kilku przyczyn.

Po pierwsze, Region Dolnej Odry jest obszarem o wysokich walorach przyrodniczych. Obejmuje on między innymi puszcze, takie jak Puszcza Wkrzańska, Puszcza Goleniowska oraz Puszcza Bukowa, a także liczne rezerwaty przyrody, wśród których można wymienić Rezerwat przyrody Cisy Boleszkowickie oraz Rezerwat przyrody Wzgórze Widokowe nad Międzyodrzem. Są to obszary, na których występują cenne gatunki zwierząt i roślin. Region Dolnej Odry jest również obszarem atrakcyjnym z historycznego punktu widzenia. Na tym obszarze znajduje się wiele cennych zabytków historycznych. Można je podziwiać nie tylko w największych miastach, takich jak Szczecin, lecz także w wielu mniejszych miejscowościach. W Szczecinie na uwagę zasługują na przykład kamienica przy ul. Malczewskiego 34, zespół tarasów widokowych Wały Chrobrego oraz zespół budynków Komendy Wojewódzkiej Policji. Oczywiście, dla turystów istotne znaczenie ma bliskość Morza Bałtyckiego. Warto zwrócić uwagę również na bliskość granicy polsko-niemieckiej, która pozwala na połączenie pobytu w Regionie Dolnej Odry z wizytą w Niemczech.

Na koniec należy wspomnień o ofercie noclegowo-gastronomicznej, która także ma znaczenie dla turystów. Region Dolnej Odry to obszar, na którym nie brakuje obiektów noclegowych i lokali gastronomicznych. Dostępne są tutaj noclegi w luksusowych obiektach, jak również tanie miejsca noclegowe.

Atrakcje turystyczne

Szczecin Największym miastem leżącym nad Dolną Odrą jest Szczecin
Gryfino Jedną z miejscowości, które leżą nad Dolną Odrą, jest Gryfino
Gozdowice W Regionie Dolnej Odry znajduje się wiele ciekawych miast i wsi
testosterone.pl Sklep z odżywkami i suplementami

Dolna Odra

Region Wodny Dolnej Odry łączy się z Regionem Pomorza Zachodniego. RWDOiPZ obejmuje obszar znajdujący się przede wszystkim na terenie województwa zachodniopomorskiego, a jego łączona powierzchnia wynosi 20 404 km2. Teren zamieszkiwany jest przez 1,58 mln mieszkańców. Średnia gęstość zaludnienia wynosi tutaj 79 osób na km2, tak więc jest niższa niż średnia gęstość zaludnienia Polski.